Potraviny - Príchuť - S príchuťou

Vychutnávajte si svoje obľúbené potraviny, no zároveň podporte organizmus účinnými látkami z konopy. Populárne CBD či CBG nemusíte prijímať len v podobe olejov, môžete si ho dopriať aj ako súčasť stravy.

Konopu môžete pridávať do rôznych jedál vo forme oleja či semiačok. Počas chladných dní si viete vychutnať konopný čaj, ráno vás k životu prebudí konopná káva a počas športu je dobré dopriať si nejakú tú konopnú sladkosť. Konopné potraviny vás potešia nielen svojou lahodnou chuťou a vôňou, ale aj množstvom ozdravujúcich účinkov na ľudské telo. O náš široký sortiment produktov sa starajú dodávatelia Konopný Táta, Konopná farma Liptov a Zelená Země.

Články

Prečo vyskúšať konopné potraviny?

Konopné potraviny sa stávajú moderným trendom. Nahrádzajú klasické produkty, ktoré častokrát obsahujú veľa chemických prísad a nie sú tak zdravé pre človeka. Konopa je výnimočná tým, že sa dá jednoducho pridávať do rozličných potravín. Či už v podobe sušiny, semiačok, prípadne oleja alebo iných extraktov.

Vďaka tomu v dnešnej dobe zoženiete široké spektrum konopných potravín, ktoré si jednoducho zamilujete! Nielenže vás zaujmú svojou výnimočnou chuťou a vysokou kvalitou, ale naviac pri ich dlhodobej konzumácii viete pocítiť viacero priaznivých účinkov na organizmus. Môžu zlepšovať imunitu, trávenie, urýchľovať hojenie zápalov a regeneráciu, podporovať zdravie pokožky, spomaľovať starnutie či prinášať antioxidačné vlastnosti.

Konopný olej

Oleje sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Niektoré sú zdravšie, iné menej. Konopný olej patrí medzi tie najlepšie alternatívy. Obsahuje totiž vysoké percentuálne zastúpenie zdraviu prospešných látok – vápnika, horčíka, vitamínov D, E A či železa. No čo je dôležité, zo všetkých rastlinných olejov má jeden z najlepších pomerov omega 3 a omega 6 mastných kyselín, ktoré sú kriticky dôležité pre správne fungovanie procesov v ľudskom tele.

Konopný olej má príjemnú chuť, ktorá môže mierne pripomínať oriešky. Ideálnou voľbou je nerafinovaný, keďže ten obsahuje najviac cenných látok. Užívať ho viete vnútorne, ale taktiež sa dá aplikovať na pokožku. Najlepšie ho dokážete využiť v studenej kuchyni – do šalátov či cestovín. Pri varení by ste ho nemali vystavovať teplotám viac ako 150 stupňov Celzia.

Konopné kávy a čaje

Váš obľúbený teplý nápoj môže byť vďaka extraktom z konopy ešte prospešnejší pre zdravie. Konopné čaje sa tešia veľkej obľube najmä vďaka tomu, že dokážu ovplyvňovať kvalitu spánku a rýchlosť zaspávania. Obsahujú totiž cenné kanabinoidy, predovšetkým CBD, CBG a CBN. Tie podľa mnohých štúdií dokážu upokojovať nervovú sústavu, zmierňovať stres či depresiu.

Zaujímavá konopná káva taktiež môže prinášať viacero zdraviu prospešných účinkov. Kanabinoidy vedia zlepšovať koncentráciu a schopnosť sústrediť sa. Zároveň dokážu podporovať imunitu či urýchľovať hojenie zápalov. Pravidelná ranná káva tak pre vás nebude len spôsob, ako nabudiť telo, ale zároveň, ako ho účinne posilniť a ozdraviť.

Konopná kuchyňa plná zdravia!

Vedeli ste, že svoju kuchyňu môžete obohatiť o konopné cestoviny, konopnú múku či soľ? Vďaka tomu môže byť každé vaše jedlo obohatené o CBD, ale aj mnohé ďalšie zdraviu prospešné látky, ktoré sa prirodzene nachádzajú v konope. Samozrejme, všetky potraviny sú mimoriadne chutné a používajú sa prakticky rovnako, ako keby žiadne konopné extrakty neobsahovali. Konopná kuchyňa tak stojí za vyskúšanie!

Obľúbenou pochúťkou a surovinou do kuchyne sú konopné semienka. Tie majú mierne orieškovú chuť, takže sú dobrou alternatívou ku klasickým orieškom či nezdravým čipsom. Obsahujú viac ako 20 mastných kyselín, množstvo antioxidantov a mnohých ďalších látok. Práve preto sa radia medzi najlepšie svetové super-potraviny.

Pochutnajte si na konopných sladkostiach

Povedal niekto, že sladkosti musia škodiť zdraviu? Nie v prípade, ak obsahujú cenné výťažky z konopy! V našom sortimente nájdete napríklad konopnú čokoládu. Tá kombinuje vynikajúcu čokoládovú chuť so zdraviu prospešnými účinkami konopných semienok. Nielenže tak ulahodí vašim zmyslom, ale naviac dokáže zlepšiť imunitu, podporiť hojenie zápalov a dodať do tela chýbajúce zložky, ktoré sú nevyhnutné pre jeho správne fungovanie.

Medzi zaujímavé konopné sladkosti, ktoré obľubujú najmä športovci, patrí proteínová tyčinka. Tá vďaka obsahu konopných výťažkov dokáže zásobovať organizmus dôležitými zložkami.