Prečo vaporizovať?

Prečo vaporizovať?

Vaporizácia je moderným spôsobom, ako do organizmu prijímať zdraviu prospešné CBD. Prináša viacero rôznych benefitov a dokonca sa využíva aj v niektorých zdravotníckych zariadeniach pri liečbe pacientov. Čo by ste o nej mali vedieť?

Vaporizácia spočíva v tom, že obvykle tekutý roztok sa vo vaporizéri premieňa na aerosól, ktorý sa vdychuje do organizmu. Princíp je teda podobný ako pri klasickom fajčení cigariet, avšak s viacerými významnými rozdielmi.

Vaporizácia nie je fajčenie

Pri klasickom fajčení sa využíva fyzikálny princíp spaľovania určitej sušiny (tabaku, ale napríklad aj CBD kvetov), na základe čoho vzniká dym vdychovaný do organizmu. Veľkou nevýhodou je skutočnosť, že pri procese spaľovania dochádza k vzniku uhlíkov a ďalších karcinogénnych látok, ktoré sú pre ľudské telo škodlivé. Nehovoriac o tom, že dym typicky zapácha. Teda, „nasmradnú“ vám z neho vlasy či kúsky oblečenia.

Pri vaporizácii nevzniká dym, ale aerosól. Ten má o niečo hustejšiu konzistenciu ako klasický dym, no zároveň je výrazne menej škodlivý. Totižto, vzniká zohrievaním tekutiny, nie horením. Nedochádza tak k vdychovaniu uhlíkov či iných toxínov. Vyhnete sa taktiež zápachu a vzniku závislosti. Dokonca, náplne do vaporizérov majú obvykle rôzne príchute, teda príjemne voňajú.