Cigaretové papieriky z čisto prírodných látok? Výrobcovia RAW a OCB majú riešenie!

Ste milovník fajčenia, no prekážajú vám rôzne toxické zlúčeniny, ktoré sa pridávajú do klasických cigariet a cigaretových papierikov? V takom prípade by ste mali rozhodne spoznať ponuku výrobcov RAW OCB. Tí majú dlhoročnú tradíciu a zaujmú skutočne unikátnymi riešeniami!

Klasické cigaretové papieriky sa vyrábajú z bieleného papiera obsahujúceho syntetické zložky. Tie pri horení môžu produkovať toxické zlúčeniny, ktoré znehodnocujú prirodzenú chuť tabaku či inej sušiny. Nehovoriac o tom, že keď ich vdýchnete do pľúc, zvyšujú riziko rôznych zdravotných problémov.

Milovníci fajčenia po celom svete tak už pred desiatkami rokov začínali hľadať riešenia, ako z cigariet a papierikov úplne vylúčiť umelé prísady a spraviť ich čo najprirodzenejšími. Jedným z priekopníkov v tejto oblasti bol Josh Kesselman, zakladateľ španielskej značky RAW.

Jedinečný nápad 

RAW

Príbeh značky RAW sa začal písať v roku 1993, keď Josh Kesselman dostal od svojho kamaráta cigaretu bez umelých aditív. Pocítil jej prirodzenú chuť a v tom mu skrsla v hlave myšlienka – keď sa môžu vyrábať cigarety bez aditív, prečo by sa nedali vytvoriť aj samotné papieriky z čisto organických zložiek?

A tak začal hľadať alternatívy. Po namáhavom pátraní zavítal do španielskeho mestečka Benimarfull s dlhoročnou tradíciou vo výrobe cigaretových papierikov. Domáci obyvatelia mu ukázali jedinečné spôsoby produkcie, ktoré sa tradujú z generácie na generáciu. Toto bolo presne to, čo hľadal!

Papieriky bez chémie

RAW papieriky

Cigaretové papieriky RAW sú vyrábané z čisto organických látok, bez pridanej kriedy či farbív. Používajú sa rastlinné vlákna, napríklad, konopné. Tie majú veľmi dobré vlastnosti. Pomaly horia a dym obohacujú svojou jemnou bylinnou arómou. Fajčenie tak robia zdravším a príjemnejším pre všetky zmysly. Samozrejme, rastlinné suroviny pochádzajú od lokálnych

 dodávateľov a pestované sú prirodzene, bez akýchkoľvek genetických modifikátorov.

Vedeli ste, že: Pri výrobe organických cigaretových papierikov RAW sa dbá aj na tie najmenšie detaily, napríklad, lepidlo? Nepoužívajú sa žiadne syntetické alternatívy, tie sú nahradené miazgou a šťavou z akácie.

Dôraz na ekológiu

Josh Kesselman sa drží pravidla, že to, čo z prírody zoberieme, jej musíme vrátiť späť. Preto značka RAW pravidelne podporuje rôzne projekty, ktoré zachraňujú zvieratá v rôznych častiach sveta, eliminujú znečistenie a zlepšujú kvalitu života ľudí.

Papieriky s viac ako 200-ročnou históriou OCB

Spoločnosť RAW nie je jediná, ktorá sa rozhodla pristupovať k výrobe cigaretových papierikov inak. Za pozornosť stojí tiež francúzska firma OCB. Jej história sa začala písať už v roku 1822, kedy jej zakladatelia postavili svoj prvý malý mlyn na výrobu papiera. Postupne sa začala rozširovať do celého sveta a dnes patrí medzi najznámejších výrobcov cigaretových papierikov na Zemi.

Špičková kvalita a netradičné materiály

OCB papieriky

Firma OCB počas svojej existencie experimentovala s rôznymi druhmi cigaretových papierikov. Veľmi rýchlo však prišla na to, že vo svojom portfóliu musí mať aj čisto organické alternatívy. Na trh tak uviedla napríklad konopné, ľanové alebo dokonca bambusové verzie, ktoré si hneď našli priaznivcov po celom svete.

Všetky cigaretové papieriky OCB sa vyznačujú mimoriadne vysokou kvalitou a dôrazom na detaily. Vyhovejú tak aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Jedinečné papieriky aj v našej ponuke

Príbeh značiek RAW a OCB úprimne obdivujeme a preto sme veľmi radi, že ich produkty môžeme ponúkať aj v našom e-shope. Okrem rôznych druhov cigaretových papierikov v našom sortimente nájdete aj ďalšie výrobky RAWOCB – filtre, tácky na balenie či plničky.

Zdroje:

https://rawthentic.com/about-raw/

https://ocb.net/heritage/

CBD joint

Autor:

Autor článku